План дій вихователя у випадку НС

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ

«Як діяти за сигналу повітряної тривоги»

1. Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи повинні порахувати дітей  відповідно до списку, швидко одягнути їх, взяти із собою журнал відвідування, маркер та пройти до укриття в підвальне приміщення закладу.
  2. Помічники вихователя групи повинні допомогти одягнути та провести дітей до укриття, взяти «тривожний рюкзак». У ньому може бути аптечка з препаратами для першої допомоги,  засоби гігієни: серветки, рушнички та ємність з чистою водою, яку замінюють щодня.
  3. Чергові по закладу повинні зачинити вікна, двері всіх приміщень, вимкнути світло, підійти до групи та допомогти вивести дітей в укриття.
  4. Працівники закладу не повинні залишати дітей без нагляду, вихователі несуть персональну відповідальність за життя і здоров’я дітей.
  5. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну вихователі групи разом з помічниками мають розбудити, підійняти, одягти дітей і пройти до укриття.
  6. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки дітей, вихователі з майданчика мають вести  дітей в укриття. Помічники вихователя повинні взяти журнал відвідування  дітей групи, «тривожний рюкзак» та підійти до вихователів, щоб разом відвести дітей до укриття.
  7. Вихователі повинні заздалегідь приготувати  дитячі книжечки, іграшки, олівці, розмальовки  та помісти їх до укриття. В укритті вихователі мають проводити роботу з дітьми, щоб надати їм психолого-педагогічну підтримку в надзвичайних ситуаціях.
  8. Усі працівники закладу повинні перебувати в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги».
  9. Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» працівники, які перебували в укритті , мають допомогти відвести дітей до приміщення груп.

План реагування вихователя закладу освіти на надзвичайні ситуації