Дистанційна робота під час карантину

На період карантину всі заклади дошкільної освіти переведені на дистанційне навчання.

Упродовж робочого часу, визначеного графіка, працівники зобов’язані:

• виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором;
  • відповідати на дзвінки керівника;
  • перевіряти електронну пошту та оперативно відповідати на листи;
  • організувати та проводити за розпорядженням керівника освітній процес за допомогою дистанційних технологій;
  • складати або корегувати плани роботи, готувати  матеріали щодо роботи з батьками (презентації, рекомендації щодо організації розпорядку дня дитини та організації освітньої діяльності) ;
  • писати конспекти занять відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку;
  • викладати матеріал під час Skype-конференцій,  Zoom, спілкування у групі по Viber (вайберу), WhatsApp (вотсапу), через електронну пошту, надсилати опитувальники для батьків тощо.

На карантині опинились не лише діти, а й деякі батьки, тому вкрай важливо педагогам закладу дошкільної освіти підтримувати зв’язок із батьками, допомогти їм організувати найкращий садочок у себе вдома.

МІНІСТЕРСТВО ВИДАЛО ЛИСТ, У ЯКОМУ РОЗ'ЯСНИЛО ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ДИТСАДКІВ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

(Лист МОН України від 23 квітня 2020 року № 1/9-219)

У межах визначеного часу, працівники мають виконувати свої професійні обов'язки, організовувати та проводити освітній процес, складати чи коригувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять.
Також пропонують налагодити зв'язок з батьками вихованців. Зокрема, розробити рекомендації та проводити консультації з батьками дистанційно, допомогти їм налагодити освітню діяльність вдома.
У МОН рекомендують розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій.

Карантин із користю для батьків та дітей. Частина 1
Частина 2
Карантин триває не перший тиждень, і ваші невгамовні дошкільнята, напевно, вже не задовольняються звичними іграми й забавками. Тож разом з Інною Горбенко, залученим експертом ЮНІСЕФ із дошкільної освіти, тренером ВБФ Крок за кроком, пропонуємо вам освіжити арсенал креативних ідей для малюків.

Наприклад:
  • Як чергувати й чим наповнювати періоди активності та спокою?
  • У який незвичний спосіб використати ліхтарики, простирадла, скотч, пластикові пляшки й інші підручні засоби для корисних ігор і розвитку?
  • Що у вашому розпорядку потребує дисципліни, а де малюкам можна дати простір для витівок?